معرفی

تحقیقات بازار چیست؟

تحقیقات بازار یا Market Research به فعالیت‌های سازمان‌دهی شده‌ای گفته می‌شود که به جمع‌آوری اطلاعات برای شناخت بازار هدف و مشتری‌ها می‌پردازد. تحقیقات بازار یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کسب‌و‌کار است. هدف از تحقیقات بازار این است که شما به شناخت بهتری از مشتری‌های خود برسید، دید بهتری نسبت به رقبا پیدا کنید و نیازهای بازار را برای ارائه‌ی یک محصول مناسب درک کنید. درواقع اطلاعاتی که از تحقیقات بازار جمع‌آوری می‌شوند به شما کمک می‌کنند که ببینید آیا برای محصول یا خدماتی که می‌خواهید ارائه دهید مشتری در بازار وجود دارد یا خیر. این اطلاعات به کارآفرینان اجازه می‌دهد که برای کسب‌و‌کار خود تصمیمات عاقلانه‌ و سودمندتری بگیرند. کلید موفقیت هر کسب‌و‌کار درک نیازمندی‌های مشتری‌ها و ارائه‌ی خدمات سودمند برای رفع این نیازمندی‌ها است. تحقیقات بازار از ۳ فاز اصلی برنامه‌ریزی، جمع‌آوری داده و تحلیل داده تشکیل شده است.

نظرسنجی آنلاین

تحقیقات بازار در ایران

بیشتر از ۵ سال است که تحقیقات بازار و نظرسنجی های کاغذی قدیمی جای خود را به نظرسنجی های آنلاین داده اند. به طوری که امروزه ۴۵٪ از تحقیقات بازار دنیا با استفاده ازسرویس های آنلاین انجام می شود. در گذشته به دلیل ضریب نفوذ پایین اینترنتو فراگیر نشدن تلفن همراه هوشمند، سرویس آنلاین قابل تأمل نبود، اما با توسعه نسل ۳ و ۴ همراه و آمار استفاده ۲۲ میلیون نفری اینترنت همراه، این مسئله حل شده است. بپرسیم با الگوگیری از نمونه های اروپایی، برای اولین بار در ایران اجرا شد و به سرعت با فرهنگ و بازار ایران مطابقت پیدا کرد.در یک بخش از پلتفرم بپرسیم، کسب و کارهاقرار دارند که نیازمند پاسخگویی به پرسش هاو دغدغه های تجاری خود هستند و دربخش دیگر، کاربران اپلیکیشن موبایل یاهمان مصرف کنندگان قرار دارند که با پاسخ به هر پرسش، تشویقی از سوی سیستم دریافت می کنند. بپرسیم به طور کامل قابل استفاده در هر دستگاهی است.

موارد استفاده

خدمات تحقیقات بازار

بازار سنجی
ارائه گزارشهای مستند وعلمی برای درک دیدگاه مصرف کنندگان و مشتریان در مورد محصولات وخدمات مختلف که باعث شناخت و دید بهتر نسبت به مصرف کنندگان میشود.
شاخص برندها
بررسی جایگاه برندهای مختلف از نگاه مردم و ارائه نقاط ضعف و قوت آنها؛ هر کسب و کار به طور خاص تمایل دارد تا وضعیت خود و سایر رقبایش را دائما زیرنظر بگیرد تا با استفاده از نقاط ضعف و قوت خود و دیگران تصمیم گیری کند.

ویژگی‌ها

ویژگی‌های ما

طراحی پرسشنامه
سامانه نظرسنجی ساز با امکان ایجاد انواع سوالات مختلف.
هدف گذاری جامعه نمونه
به طور دقیق بر اساس اطلاعات مختلف می توان جامعه نمونه را هدف گذاری کرد و تعداد و زمان اجرای آن را محاسبه کرد.
لحظه ای
از طراحی پرسشنامه تا انتشار و گزارش آن به صورت لحظه ای همه در پنل بپرسیم انجام می شود.
پشتیبانی
سوالات پرسشنامه شما قبل از انتشار بازنگری می شود تا ایرادی نداشته باشد و برای شما اصلاح می گردند.
تایید هویت
کاربران ما با ایمیل و تلفن همراه تایید هویت شده اند تا نسبت به پاسخ دهی مطمئن باشیم.
راستی آزمایی
کلیه پاسخ‌ها بر اساس زمان و نحوه پاسخ دهی راستی آزمایی می شوند و پاسخ‌های اشتباه به طور خودکار حذف می شوند.
خروجی منعطف
اطلاعات جمع آوری شده از نظرسنجی‌های اجرا شده به صورت سطری و ستونی خروجی گرفته می شوند.
سریع
استفاده از چند پلتفرم مختلف در اجرای نظرسنجی باعث شده تا در سریعترین حالت پاسخ‌ها را گردآوری نماییم.

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب و مقالات مفید و اطلاعیه هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.