۱۰ مورد کلیدی که باید در هنگام طراحی نظرسنجی مورد توجه قرار بگیرند

  • ایجاد شده در تاریخ: ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸
  • توسط: ندا فهیم
۱۰ مورد کلیدی که باید در هنگام طراحی نظرسنجی مورد توجه قرار بگیرند

طراحی یک فرم نظرسنجی باکیفیت همانند نگارش یک مقاله‌ی تحقیقاتی معتبر است. در نگارش یک مقاله پیش از آنکه درباره‌ی یافته‌های تحقیق خود بنویسید، می‌بایست سوالاتی درباره‌ی اهداف تحقیق خود و فرآیندهای آن پرسیده و موضوع خود را به بخش‌های کوچکتر که مدیریت آنها ساده‌تر است، تقسیم کنید. از این رو، ایجاد یک نظرسنجی یا پرسشنامه مستلزم چیزی بیش از صرفا انتخاب سوالات است؛ فاکتورهای متعددی وجود دارد که بر موفقیت یا شکست پروژه شما تاثیر می گذارند، بنابراین هنگام ایجاد نظرسنجی خود، این ۱۰ عامل کلیدی را در نظر بگیرید.

به خاطر داشتن این موارد کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که با طراحی نظرسنجی خوب، داده هایی با کیفیت بالا جمع آوری کرده و می توانید با اطمینان بر اساس آن ها عمل کنید.

۱- سبک شما برای جمع آوری داده

هنگامی که شما داده ها را از طریق نظرسنجی های تلفنی و یا مصاحبه های شخصی جمع آوری می کنید، کلمات و حرکات مصاحبه کننده تاثیر عمده ای بر نتایج نهایی شما خواهند داشت. از سوی دیگر، نظرسنجی های آنلاین به شدت متکی به بیان و طراحی سوالات هستند.

شما مزیت طرز بیان یا زبان بدن را برای کمک به رساندن معنای سوالات خود نخواهید داشت. اصطلاحات، انتخاب رنگ و طرح همه نقش مهمی در چگونگی تفسیر سوالاتتان توسط پاسخ دهنده داشته و تفسیر آنها بر روی داده های نهایی شما تاثیر خواهد گذاشت.

۲- تاثیر خسته کننده بودن نظرسنجی

انواع سوالات، مانند شبکه های بزرگی از دکمه های رادیویی، وجود دارد که مسئولیت سنگینی را برای پاسخ دهندگان شما ایجاد کرده و خستگی ذهنی آنها را در طول نظرسنجی افزایش میدهد.

گاهی اوقات این سوالات ضروری هستند اما در صورت امکان از آنها اجتناب کنید.

همچنین، شما نمی خواهید سوالات پیچیده ای بنویسید که پاسخ دهندگان را وادار به استفاده از حافظه فعال و یا درک آن کند. این گونه سوالات با طراحی ضعیف خود تمایل به بیرون کشیدن مقادیری از سوالات بدون جواب داشته و ممکن است بر توانایی شما برای عمل کردن بر اساس داده ها تاثیر بگذارند.

۳- تاثیر بیانِ سوالات نظرسنجی

نوشتن سوالات با بیان درست، یکی از سخت ترین بخش های ایجاد نظرسنجی است. پرسیدن یک سوال آنقدرها پیچیده به نظر نمیرسد، اما به یاد داشته باشید که جمع آوری داده به صورت آنلاین، قابلیت توضیح منظور یا ارائه اطلاعات اضافی را از بین می برد.

اگر از بیان مبهم، واژگان نادرست، یا کلمات بسیار فنی استفاده کنید، ممکن است پاسخ دهندگانتان مایل (یا قادر) به پاسخ دادن نباشند.

همچنین اجتناب از پرسیدن دو سوال به طور همزمان (مثلا «لطفا تجربه خود را در رابطه با غذا و نوشیدنی ارزیابی کنید») یا پرسیدن سوالاتی که پاسخ دهنده را به جواب خاصی متمایل می سازد، نیز حیاتی است.

تهیه دستورالعمل های واضح بدون اشاره دادن مردم به یک پاسخ یا هرچیز دیگر، یک عمل متعادل کننده حساس است.

۴- چگونه سوالاتتان را مرتب کنید

هر پرسش نظر سنجی باید از یک جریان منطقی پیروی کند. پرش از موضوعی به موضوع دیگر ممکن است پاسخ دهندگان را گیج کرده و موجب شود آنها سوالاتی را از قلم انداخته و یا نظرسنجی را رها کنند.

به محض اینکه نظرسنجیتان کامل شد آن را با دقت بررسی کنید، به این ترتیب می توانید هرگونه ناهماهنگی در نظرسنجی را شناسایی کنید. اگر از منطق صفحه یا سؤال برای تغییر سوالاتی که افراد ممکن است ببینند استفاده می کنید، باید چندین بار این نظرسنجی را انجام دهید تا همه مسیرهای ممکن برای تکمیل آن را دنبال کنید.

۵- فرمت های مختلف سوالات نظرسنجی

همه سوالات نظرسنجی یکسان نیستند. بعضی از آنها، که به عنوان سؤالات کمّی شناخته می شوند، گزینه های محدودی از پاسخ های موجود را ارائه می دهند. از سوی دیگر، سوالات کیفی، به مردم اجازه می دهند که با بیان خود به سوالات پاسخ دهند.

 هر نوع سؤال، اهداف مختلفی برای نظرسنجی فراهم کرده و دارای محدودیت های خاص خود است.

نکته کلیدی درک این است که چه سطحی از جزئیات برای دستیابی به اهداف پروژه مورد نیاز است، به گونه ای که شما می توانید ترکیب مناسبی از پرسش های کمی و کیفی را در هم بیامیزید.

طراحی فرم نظرسنجی

۶- دقت پاسخ هایی که دریافت می کنید

حافظه اکثر مردم هم چندان بی عیب و نقص نیست. پاسخ دهندگان صرف نظر از قصدشان، همیشه قادر به ارائه اطلاعات دقیق به شما نیستند.

به عنوان مثال، مردم می توانند سوالاتی در مورد جنسیت و سن خود به راحتی پاسخ دهند، اما وقتی که به ارزیابی نگرش و عقاید می رسد، بسیاری از مردم در بیان پاسخ، مشکل دارند.

برای دستیابی به بهترین داده های ممکن در رابطه با این موضوعات ذهنی، از زبان استفاده کنید که منعکس کننده­ ی چگونگی صحبت و تفکر حقیقی پاسخ دهنده­ شما درباره موضوع پرسش است.

۷- سوگیری در رفتار خودگزارش دهی

به طور کلی، مردم خاطرات کم دقت تری از رفتارهایی که مرتبا به آنها مشغول هستند داشته و معمولا وقایع را از لحاظ ذهنی به صورت دوره ای از زمان (مثلا هفته، ماه، سال) دسته بندی نمی کنند.

ما باید دوره های ارجاع مناسبی برای نوع رفتاری که می خواهیم آنها را به یاد بیاورند، در نظر بگیریم. به عنوان مثال، پاسخ دهندگان احتمالا می توانند به شما بگویند که این هفته چقدر وقت برای رفت و آمد به سرکار خود صرف کرده اند، اما اگر از آنها بپرسید که چه مدت زمانی را در طی یک سال برای رفت و آمد صرف می کنند، چیزی که به یاد می آورند قابل اعتماد نخواهد بود.

در نهایت، سوالاتی در مورد رفتار مورد ارزیابی باید متناسب با پاسخ دهندگانتان بوده و وضعیت ذهنی بالقوه آنها را بدست آورد.

۸- ساختار واضح سوال

سوالات نظرسنجی دارای سه بخش مجزا بوده و هر کدام باید برای گرفتن داده هایی با کیفیت بالا در هماهنگی با دیگر بخش ها کار کنند.

 این سه بخش، اصل سوال (به عنوان مثال سن شما چقدر است؟)، دستورالعملهای اضافی (مثلا انتخاب یک پاسخ) و گزینه های پاسخ (به عنوان مثال زیر ۱۸ سال، ۱۹ تا ۲۴، بالای ۲۵ سال) است. ترکیب اشتباه می تواند پاسخ دهندگان را در مورد چگونگی پاسخ به سوال گیج کند. سردرگم کردن پاسخ دهندگان منجر به مغشوش شدن نتایج نظرسنجی می شود.

۹- طراحی بصری نظرسنجی

بخش کلامی نظرسنجی شما بسیار مهم است، اما اگر از عناصر طراحی نظرسنجی به شیوه ای متناقض استفاده کنید، ممکن است فشار را بر پاسخ دهندگان افزایش داده و مانع از درک کامل معنای نظرسنجی شوید.

به عنوان مثال، استفاده از فونت هایی با اندازه، رنگ و شدت های مختلف در سراسر سوالات، پاسخ دهندگان را مجبور می کند تا هر بار که از آنها استفاده می شود، مفهوم آن ها را مجددا بیاموزند. همچنین، ارائه سوالات مقیاس با جهت های مختلف (مثبت به منفی در یک سوال، و سپس منفی به مثبت در سوال بعدی) در یک نظرسنجی، به طور چشمگیری باعث افزایش خطای اندازه گیری می شود.

حتی اگر دستورالعمل های هر سوال، مفهوم نقطه پایانی مقیاس را توضیح دهند، پاسخ دهندگان ممکن است فرض کنند که تمام سوالاتِ رتبه بندی، جهت مقیاس یکسانی دارند.

۱۰- طرح نهایی آنالیز نظرسنجی

هر دو نوع اطلاعاتی که درخواست کرده و فرمت سؤالی که انتخاب می کنید باید بر اساس هدف تحقیق و نوع تحلیلی باشند که شما پس از جمع آوری داده ها برای انجام آن طرح ریزی کرده اید.

همچنین باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید نتایج نظرسنجی را تکرار کنید، رویدادهای خاصی را پیگیری کنید یا فقط یک بار آنالیز ad-hoc را بر روی نتایج خود انجام دهید. برای مثال، اگر هدف شما این است که معیارهای خاصی را دنبال کنید، باید سوالات دارای توالی را با دقت طرح کنید، زیرا تغییرات اندک در بیان میتواند معنای یک سوال (و بنابراین نتیجه آن) را کاملا تغییر دهد.

اگر هر یک از جنبه های طراحی نظرسنجی را در نظر بگیرید، به خوبی می توانید نظرسنجی هایی ایجاد کنید که داده هایی معتبر ارائه داده و به شما اجازه می دهند تصمیمات تجاری تاکتیکی و استراتژیک را با اطمینان بگیرید.

منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.