نظرسنجی رضایت مشتری (CSAT) چیست؟

 • ایجاد شده در تاریخ: ۲۷ بهمن, ۱۳۹۸
 • توسط: ندا فهیم
نظرسنجی رضایت مشتری (CSAT) چیست؟

نظرسنجی رضایت مشتری (CSAT) معیاری از این است که محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت شما چقدر مطابق یا فراتر از انتظار مشتری هستند. در بیشتر موارد، اصطلاح CSAT در رابطه با “امتیاز CSAT” استفاده می شود، که به معیار عددی رضایت مشتری اشاره دارد. برندها و بازاریابان از نمرات CSAT استفاده می کنند تا رضایت مشتری را در زمان تعامل خاص، از جمله در هنگام خرید بلیط پشتیبانی، لحظه خرید، مکالمه تلفنی با خدمات به مشتریان یا در طی فرآیند ورود به سیستم، تعیین کنند.

ابزار نظرسنجی ما با چند کلیک امکان ایجاد یک نظرسنجی رضایت مشتری را به شما می دهد. شما می توانید امتیاز خود و تفکیک نتایج را بلافاصله دنبال کنید.

چرا رضایت مشتری را اندازه بگیرید؟

اگر رضایت مشتری را اندازه گیری نکنید، مشتریان ناراضی را شناسایی نمی کنید. و اگر نمی‌دانید مشتریان کدام یک رضایت کمتری دارند. همچنین نمی‌توانید مشتریانی را که احتمالاً  از دست میدهید، شناسایی کنید.

شما علاوه بر این نمی‌توانید دلیل ناراضی بودن آنها را بدانید‌، به این معنی که نمی‌توانید با هدف حل مشکلات آنها و بهبود تجربه کلی آنها اقدامی انجام دهید. اگر مشتریان سابق شما سریعتر از آنکه بتوانید مشتریان جدید را بدست آورید، حذف شوند، کسب و کار شما دچار مشکل است.

اصلی ترین دلیل اینکه مشاغل، رضایت مشتری را اندازه می گیرند، حفظ مشتری یک عامل اساسی در رشد بلند مدت یک کسب و کار  است.

شما می توانید به سرعت مشتری را بدست آورید، اما اگر آنها به اندازه کافی طولانی نباشند که بتوانند تجارت خود را تکرار کنند، پس یک تجارت پایدار نخواهید داشت.

امتیاز رضایت مشتری

این رایج ترین معیار رضایت مشتری است و مشتریان را ملزم می کند رضایت خود را از خدمات، کسب و کار یا محصول شما ارزیابی کنند.

این مقیاس معمولاً بین 1 – 3 ، 1 – 5 یا 1 – 10 است. دامنه بزرگتر همیشه به دلیل تفاوت در نحوه ارزیابی میزان رضایت مردم بهتر نیست. مقیاس های کوچکتر برای به دست آوردن کیفیت خدمات مناسب ترین هستند. متریک CSAT به علت مستقیم بودن آن بسیار ارجح است.

نظرسنجی رضایت مشتری خود را ایجاد کنید.

قالب رایگان

کارشناسان تحقیقات ما یک قالب نظرسنجی رضایت مشتری ایجاد کرده اند. این قالب در میان قالب های نظرسنجی رایگان ما موجود است.

نتایج در زمان حقیقی

رضایت مشتری را از نزدیک دنبال کنید. ابزار ما به طور خودکار نتایج شما را محاسبه کرده و انواع پاسخ دهندگان را بلافاصله تفکیک می کند!

گردش کار خودکار

ما یک گردش کار خودکار داریم که شامل پیگیری نظرسنجی هایی است که می توانید برای بهبود امتیاز رضایت مشتریان خود در سازمانتان استفاده کنید.

نقاط کاری را مشخص کنید

یک سوال تکمیلی برای مشتریانی که رضایت (بسیار) کمی داشته اند، در نظر بگیرید. با استفاده از قابلیت “piping” می توانید امتیاز واقعی داده شده به سوال تکمیلی را افزایش دهید.

پیشرفت های خود را دنبال کنید

نتایج خود را بلافاصله هنگام جمع آوری داده ها مشاهده کنید.

 

نتایج نظرسنجیتان را به اشتراک بگذارید

شما می توانید نتایج بررسی خود را بلافاصله ببینید.

فیلتر کردن با یک کلیک توسط قابلیت نفوذ به درون داده ها (drill-down feature) در بپرسیم به شما این امکان را می دهد تا عمیق تر در اطلاعات خود، از جمله فرا داده های خود، کاوش کنید.

با نتایج CSAT در Excel، PowerPoint، Word، PDF، SPSS و CSV گزارشات محلی تولید کنید.

نکات و ترفندها

 • برای امتیازات پایین تر، آگاه سازی ها را به صورت بلافاصله تنظیم کنید.
 • برای اصلاح شکایات مشترک، بازخوردها را به گزارش تبدیل کنید.
 • برای بهبود امتیاز خود همه را در سازمان درگیر کنید.
 • ویژگی های اجتماعی و جمعیت شناسی پاسخ دهندگانتان را -که می توانید برای پایگاه داده مشتری و سپس در تجزیه و تحلیل استفاده کنید- جمع آوری نمایید.
 • در ازای همکاری مشتریان خود یک هدیه کوچک (به عنوان مثال یک تخفیف در خرید بعدیشان) ارائه دهید.
 • اگر از مقیاس های رضایت استفاده می کنید، همه آنها باید در جهت مشابهی باشند.
 • به عنوان مثال می توانید با مقیاس های 5 نقطه ای یا مقیاس های 7 نقطه ای کار کنید، اما هماهنگ باشید.
 • در مقیاس های رتبه بندی از یک گزینه خنثی و/یا گزینه “غیر قابل اجرا” استفاده کنید.
 • به طور مداوم بسنجید، دنبال کنید و گزارش دهید.
منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.