چگونه ۵ شرکت بزرگ با استفاده از تحقیقات بازار تغییر کردند

  • ایجاد شده در تاریخ: ۳ بهمن, ۱۳۹۸
  • توسط: پریناز نجاری
چگونه ۵ شرکت بزرگ با استفاده از تحقیقات بازار تغییر کردند

کسب و کارها از تحقیقات بازار به دلایل مختلفی استفاده می کنند و این دلایل باتوجه به مراحل مختلفی از ایده پردازی تا ساخت و فروش یک کالا ممکن است تغییر یابند.

شرکت ها قبل از معرفی یک محصول، از تحقیقات بازار برای تأمین نیازهای مصرف کنندگان هدفمند استفاده می کنند. پس از شروع فروش واقعی، شرکت می تواند برای یافتن نحوه ایجاد علاقه و وابستگی مشتریان به محصول جدید از تحقیقات بازار استفاده نموده و در نهایت برای بهینه سازی کارایی محصول ارائه شده، تحقیقات بیشتری انجام دهد. این کار به شرکت ها جهت گیری درستی می بخشد. تقریباً تمام کسب و کارها و برندهای شناخته شده برای پیشبرد اهداف خود از تحقیقات بازار استفاده می کنند.

Lego ـ لگو

اسباب بازیهای کمپانی لگو Lego

شرکت لگو برای سال های طولانی به عنوان یک تولیدکننده اسباب بازی های مخصوص پسران، شناخته شده بود. در تحقیقات و مطالعاتی که بازاریابان و کارشناسان این شرکت انجام دادند، گزارش شده بود که تنها ۹٪ کاربران اصلی این اسباب بازی ها زنان بودند. به همین دلیل کمپانی لگو تصمیم گرفت کالای جدیدی ارائه دهد تا دختران بیشتری را برای بازی با لگوها جذب کند.

لگو محققان را برای انجام یک تحقیقات چهار ساله از ۳۵۰۰ دختر و مادرانشان اعزام کرد. این تحقیقات بازار شامل، مطالعه عادات بازی دختران و سؤالات گسترده ای در مورد آن چه دختران را به لگوها جذب می کند، بود.
در پایان تحقیقات بازار، لگو در اول ژانویه ۲۰۱۲ خط جدیدی از اسباب بازی ها را به تولیدات خود اضافه کرد و در رنگ ها، بسته بندی ها و لوازم جانبی اسباب بازی ها تغییراتی مطابق با تحقیقات بازار، ایجاد شد.

Apple – اپل

تحقیقات بازار در شرکت اپل Apple

شرکت اپل سالهاست بزرگترین نام در جهان تکنولوژی می باشد. این موضوع لزوما به این دلیل نیست که آن ها مبتکرترین هستند، بلکه به دلیل این است که از تحقیقات بازار برای فهمیدن خواسته ها و نیازهای دقیق مشتریان استفاده می کنند. کمپانی اپل از این راه می تواند خواسته های مشتریان را به واقعیت تبدیل نماید.

گروه تحقیقاتی Apple Customer Pulse نمونه بارز آن است. از آنجا که نظرسنجی ها را بصورت آنلاین برگزار می کنند، می توانند اطلاعات را سریعتر گردآوری و تجزیه و تحلیل نمایند. این امر باعث می شود تحقیقات بازار برای مشارکت کنندگان نیز جذاب تر باشد. در نهایت این نظرسنجی ها منجر به طراحی و اصلاحات مختلف محصولات اپل شده است.

Nest – نست

تحقیقات بازار در شرکت نست Nest

شرکت نست در تلاش است تا محصولات خود را که معمولاً در خانه ها یافت می شود، از ابتدا تولید کند. این شرکت از تحقیقات Google Consumer برای تحقیقات بازاریابی خود استفاده می نماید.

نظرسنجی های Nest شامل سؤالاتی در مورد نحوه عملکرد محصولات فعلی و چگونگی بهبود کارایی آنها است. نظرسنجی ها اجازه می دهد مشتریان بازخورد خود را در مورد خدمات و محصولات Nest ارائه دهند. این نظرسنجی فرصت هایی را برای Nest فراهم می کند تا به سرعت از هزاران نفر در مورد هر آنچه که می خواهند، اطلاعاتی را کسب کنند. این شرکت با استفاده از تحقیقات بازاریابی آنلاین، می تواند محصولات را بهبود بخشده و به نوبه خود، فروش را نیز بهبود ببخشد.

McDonald’s – مک دونالد

بیلبورد مک دونالد

مک دونالد یکی از بزرگترین فست فودهای زنجیره ای در جهان است. به منظور تحقق و ادامه این روند، مک دونالد از تحقیقات بازار استفاده می کند. آن ها در تحقیقات بازار، تمرکز خود را روی چهار سؤال مختلف محدود کرده اند:

  • کدام محصولات تقاضای بیشتری دارند؟
  • مصرف کنندگان حاضر به پرداخت چه قیمت هایی هستند؟
  • مصرف کنندگان چه برنامه های تلویزیونی، روزنامه ها و تبلیغاتی را می خوانند و مشاهده می کنند؟
  • کدام رستوران ها بیشترین مشتری را دارند؟

با پاسخ دادن به این سؤالات، مک دونالد می تواند میزان افزایش یا کاهش نرخ مشتریان خود را تعیین نماید. یکی از چالش های تحقیقات این بود که آیا مک دونالد غذای سالم یا ارگانیک سرو می کرد یا خیر؟

Verizon

شرکت ارتباطی ورایزن در سال ۲۰۰۶ به دلیل تقویت توانایی مشتری در حفظ شماره خود هنگام تعویض اپراتور (ترابرد)، به عنوان یک رهبر در این زمینه شناخته شد. این دستاورد از گوش دادن به شکایات مشتریان و انجام تحقیقات بازار در مورد چیزی که آن ها می خواستند، ناشی شد.

نتیجه گیری

کسب و کار و به طور کلی مشاغل برای پیشرو بودن باید از طریق تلفن، پست، آنلاین و گروه های متمرکز به مشتریان گوش دهند. تحقیقات بازار آنلاین برای بررسی شرایط روشی ارزان تر و دقیق تر محسوب می شوند. صاحبان کسب و کار نه تنها می توانند خدماتی را مدیریت و ارائه نمایند، بلکه متوجه خواهند شد کدام محصولات و خدمات شان بیش تر مورد توجه مشتریان قرار دارند.

منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.