نظرسنجی آنلاین چگونه موجب تغییر در تحقیقات بازار می شوند؟

  • ایجاد شده در تاریخ: ۸ بهمن, ۱۳۹۸
  • توسط: ندا فهیم
نظرسنجی آنلاین چگونه موجب تغییر در تحقیقات بازار می شوند؟

نظرسنجی آنلاین به عنوان ابزارهای غالب جمع آوری اطلاعات جایگزین مصاحبه های سنتی کاغذی یا تلفنی شده اند. در بازار رقابتی امروز، تسلیم نشدن در برابر بی نظمی ها به چالش فزاینده ای برای شرکت ها تبدیل شده است. و در این مفهوم، تحقیقات بازار رشد کرده است تا به ابزاری استراتژیک تبدیل شود که توسط شرکت های آینده نگر برای پیشبرد اهداف تجاریشان مورد استفاده قرار گیرد.

اجازه دهید به مثالی درباره غلات (cereal) به عنوان عادت صبحانه در هند نگاهی بیندازیم. چه کسی در حدود ۲ دهه قبل حتی برای یک ثانیه فکر می کرد که غلات به بهانه برنامه سلامت میزهای صبحانه هندی را فرا بگیرند. این مساله را با در نظر گرفتن اینکه هند عادت صبحانه سنتی نسل های گذشته؛ مواردی مانند کیک برنجی، اسنک، نان، پنکیک، پوها، و غیره را تجربه کرده است، تصور کنید.

مزایای مطالعه دقیق تحقیقات بازار

شما فکر می کنید شرکت های غلات چگونه در طول این دوره با موفقیت بازار را تغییر داده اند؟ این کار به وضوح نتیجه مطالعه دقیق بازار هند و محیط در حال تغییر آن است که این کار را امکان پذیر ساخته است. آنچه که نیاز است، مطالعه تحقیقات بازاری است که بر الگوهای مصرف کنندگان در طول یک دوره زمانی از نزدیک نظارت کرده و به نوبه خود به شرکت ها کمک کند تا نام تجاری و کمپین های آموزشی خود را در راستای القای تغییر رفتار در بازار، گسترش دهند.

حوزه هایی که برای جمع آوری داده از ابزار استفاده می کنند

با این حال، لازم است توجه داشته باشید که مانند هر حوزه دیگری، دامنه تحقیقات بازار نیز در طول سال ها شاهد تحول بوده است. آنچه که زمانی قبلا تنها به مصاحبه های رو در رو محدود می شد، امروزه به حوزه ای از ابزارهای فراوان برای جمع آوری داده، اعم از تلفن، ایمیل، آنلاین، ویدئو کنفرانس و غیره گسترش یافته است.

محبوبیت نظرسنجی های آنلاین

امروزه پنل های آنلاین و یا نظرسنجی های آنلاین به دلایل متعدد یکی از محبوب ترین فرمت ها در بین فرمت های موجود است. نتیجه این امر، جایگزینی مصاحبه های تلفنی یا سنتی کاغذی با نظرسنجی های آنلاین به عنوان ابزار غالب جمع آوری داده است. در این روش، مجموعه‌ای از پاسخ دهندگان مختلف برای انجام نظرسنجی های آنلاین، که به آن «پنل آنلاین» می گویند، به کار گرفته می شوند.

اعضای پنل که مبتنی بر بخش های مختلف کشور/جهان و نیز مبتنی بر تعداد بالا هستند، برای انتشار بازخوردشان در مورد هر محصول، خدمات، بخش یا هر فرایند تجاری دیگر، با زمان بازنگری سریع، شناسایی شده و ثبت نام کرده اند. پشتوانه تکنولوژی شرکت تضمین می کند که پاسخ دهندگان درست برای هر نظرسنجی انتخاب شده، از تکرار یا خستگی اجتناب شده و هرگونه سوگیری یا فریب به حداقل رسیده است.

نمایه سازی برای پاسخ دهندگان

پنل آنلاین می تواند به پنل مصرف کننده، پنل مراقبت های بهداشتی، پنل HNI، پنل بیماران، ITDM ها (تصمیم گیرندگان IT) و غیره تقسیم شود. پاسخ دهندگان بر اساس پیشینه خود نمایه سازی می شوند، به گونه ای که مرتبط ترین نظرسنجی ها برای آنها ارسال شود، به عنوان مثال، یک پزشک متخصص در پنل مراقبت بهداشتی به کار گرفته شده و نظرسنجی هایی را دریافت خواهد کرد که به حرفه او مربوط باشند، مثلا بررسی یک شرکت دارویی جدید یا یک داروی OTC جدید و غیره.

پنل آنلاین همچنین می تواند به صورت مشابهی به B2B و B2C طبقه بندی شود. برای یک مطالعه B2C، گروهی از مردم از یک گروه جمعیت شناختی خاص یا از یک نقش مثلا تصمیم گیرندگان خوار و بار برای مطالعات مواد غذایی یا مسافران تکراری برای مطالعات مربوط به سفر، و غیره به کار گرفته می شوند. برای یک مطالعه B2B، مجموعه ای از افراد از یک حرفه یا صنعت خاص، مانند تصمیم گیرندگان IT یا تصمیم گیرندگان کسب و کار، انتخاب خواهند شد.

مزایای پنل آنلاین

• کیفیت تحقیق: نمونه ها یا مجموعه پاسخ دهندگان در یک تمرین جمع آوری داده، بخش جدایی ناپذیری از تضمین کیفیت تحقیق هستند. انجام تحقیق از طریق ارائه دهنده یک پنل آنلاین کمک می کند تا به پاسخ دهندگان نمایه شده ای که هدف مناسبی برای یک تحقیق خاص هستند، دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، پنل آنلاین از آن جهت که کنترل به کارگیری و مدیریت نمونه های با کیفیت را ارائه می دهد، مفید است.

مقرون به صرفه: هزینه انجام تحقیق از طریق پنل های آنلاین نسبت به روش کاغذی سنتی گران نیست زیرا به منابع کمتری نیاز دارد. هزینه این روش تحقیق برای جمع آوری بازخورد سازنده در مقایسه با سایر فرمت ها نسبتا پایین است.

داده های قابل اعتماد برای تصمیم گیری: یک پنل آنلاین متعلق به یک شرکت آن را تشویق می کند که تحقیقات منظم بیشتری انجام دهد تا به تصمیم گیری بر مبنای شرایط انتقال کسب و کار کمک کند. داده های تحقیق حاصل از پنل آنلاین همچنین می تواند به صورت عرضی به داده های حاصل از تحقیق کمّی متصل شوند، در این صورت تصمیم گیرندگان را قادر می سازد بر هر دوی داده های کمّی و کیفی تکیه کنند.

زمان برگشت: نتایج نظرسنجی آنلاین می تواند گهگاه مورد نظارت قرار گرفته و در عرض چند ساعت از دعوت به نظرسنجی، آنالیز شود. نتایج می توانند پس از دریافت درصد زیادی نظرسنجی های تکمیل شده، ناشی از تنها یک دعوتنامه ایمیلی اولیه، تهیه شوند.

توانایی دستیابی به پاسخ دهندگانی که به آسانی قابل دسترس نیستند: برندهایی وجود دارند که به گروه کاربران اولیه سرویس می دهند، و گاهی اوقات دسترسی به آنها و جمع آوری بازخوردشان دشوار می شود. پنل آنلاین، که در طی یک دوره زمانی ساخته شده است، به علت روابط موجود، کمک می کند تا بی درنگ به مخاطبان هدف دست پیدا کنید.

بازگشت سرمایه (ROI) باورنکردنی: نظرسنجی های آنلاین علاوه بر هزینه، ارزش بالا و نتایجی قابل اعتماد ارائه می دهند. ترکیبی از این دو، نظرسنجی های آنلاین را به متدولوژی مورد علاقه همه تبدیل می کند. تحقیق بهتر، داده های بهتر، تصمیم گیری بهتر و استراتژی بهتر، همه در نظرسنجی های آنلاین هماهنگ شده اند.

ارزیابی بازخورد مشتری فرایندی پایان ناپذیر بوده و کسب و کار ها باید از ابزاری کارآمد و در دسترس استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان از محصول و خدماتی که دریافت می کنند راضی هستند.

منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.