ایجاد نظرسنجی‌های آنلاین رضایت مشتری

  • ایجاد شده در تاریخ: ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷
  • توسط: ندا فهیم

موفقیت هر کسب و کاری تقریبا به طور کامل توسط مشتریان آن تعیین می شود. رضایت مشتری همان عنصری است که می تواند پایه و اساس کسب و کارتان را ایجاد نموده یا آن را از بین ببرد. در این دیدگاه، استفاده از بازخورد مشتری به عنوان وسیله ای برای درک تقاضا و تجارب مشتریان در رابطه با ارائه خدمات کسب و کار شما ضروری است. امروزه، باوجود اینکه رسانه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در دسترسی به مشتریان و دیدگاه های آنها بازی می کننند، وسعت آنها از لحاظ دسترسی و میزان بازخورد به دست آمده محدود شده است. نظرسنجی های رضایت مشتری، پرسشنامه هایی با دقت طراحی شده هستند که به دنبال جمع آوری و آنالیز اطلاعات مشتریان شما و تجربه آنها در رابطه با کسب و کارتان هستند.

نظرسنجی های آنلاین رضایت مشتری: آیا آن را درست انجام می دهید؟

به طور معمول، نظرسنجی‌های رضایت مشتری شامل سوالاتی است که دیدگاه مشتری شما را در مورد خدمات کسب و کارتان، ارائه خدمات و پروسه تحویل در می‌یابد. چندین روش برای دسترسی به مشتریان برای گرفتن بازخورد وجود دارد، هرچند نظرسنجی‌های آنلاین به طور کلی به عنوان محبوب ترین و موثرترین راه برای رسیدن به مشتریان محسوب می شوند. مهم نیست که چه روشی را به کار بگیرید، نظرسنجی برای اطمینان از حداکثر میزان پاسخ مشتریان، جدا از ارائه اطلاعات درست در مورد انتظار، تجربه و ادراک ارزش مشتری، به ساختار دقیق نیاز دارد. در اینجا تعدادی از بهترین تمرینات برای انجام نظرسنجی رضایت مشتری موثر وجود دارد.

نظرسنجی آنلاین رضایت مشتری

۱- از اهداف خود مطمئن باشید

واضح بودن اهداف نظرسنجیتان بدون شک اساس یک مکانیسم بازخورد موثر است. سوالات، مقیاس پاسخ و مخاطبان هدفتان.

همه می توانند زمانی تعریف شوند که شما یک هدف واضح در ذهن داشته باشید. اگر هدفتان مشخص باشد، بازخورد در مورد یک محصول جدید، تاثیر فرآیند دستکاری و بهبود بر سیستم های تحویل، کیفیت خدمات ارائه شده و یا سطح کلی رضایت مشتری، تنها برخی از اهداف بسیاری است که می تواند در یک نظرسنجی واحد مورد بررسی قرار گیرد.

۲- سوالات درست بپرسید

با یک هدف تثبیت شده، تمرین بعدی توسعه سوالاتی نظرسنجی است. در حالی که سوالات بسیار زیاد ممکن است منجر به میزان کم پاسخ شود، تعداد بسیار کم سوالات نیز موجب ریسک عدم دستیابی به پاسخی قابل توجه می شود. از سوالات تکراری اجتناب کنید. اطمینان حاصل کنید که در ابتدا سوالات مربوط به کسب و کارتان و سوالاتی که در دستیابی به بینش های مهم در مورد رضایت مشتری اهمیت دارند، را مطرح کنید.

۳- طرح کلی پاسخ

به طور کلی، سوالاتی که به دنبال پاسخ های دقیق و توصیفی هستند، تعداد کمی از شرکت کنندگان را جذب می کنند. پرسیدن سوالات بسته نیز ممکن است بیان درست یا دقیقی از مشتری شما نشان ندهد. این حقه ریشه در طراحی یک طرح واکنش دارد که نه برای مشتری شما مایه ی زحمت شده و نه برای شما چندان محدود کننده است. علاوه بر این، می توانید به مشتریان خود فرصتی برای اظهار آزادانه قدردانی، پیشنهادات و شکایات از طریق پاسخ های ضمیمه دهید.

۴- آن را شخصی سازی کنید

شخصی سازی و برندسازی مهم است زیرا ارزش بیشتری به رابطه شما با مشتریتان اضافه می کند. کمی جزئیات، مانند افزودن نام مشتری و گسترش روابط تجاریتان می تواند کمک کند پاسخ های بیشتری به دست آورید.

زمانی که رابطه با مشتری را با چنین روش های دقیقی ارزش گذاری کنید، مشتریان ناراضی نیز احتمال دارد فرصت دیگری به شما بدهند.

مطالعات نشان داده اند که ۹۶٪ مشتریان ناراضی، شکایاتشان را بیان نمی کنند. در حالی که ۹۱٪ از این افراد ممکن است هرگز به کسب و کار شما بازنگردند، اما شما با ریسک انتشار توهین و ناسزا به کسب و کارتان روبرو هستید. نظرسنجی های رضایت مشتری می توانند به عنوان شانس طلایی شما در شناسایی زمینه مشکلات، دسترسی به مشتریان ناراضی و جلوگیری از برخی تبلیغات بدنام کننده، کمک کنند.

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.