تفاوت سوالات تحقیقات کیفی و کمّی چیست؟

  • ایجاد شده در تاریخ: ۲ آبان, ۱۳۹۸
  • توسط: ندا فهیم

تفاوت بین سوالات تحقیقات کیفی و سوالات تحقیقات کمّی یکی از بحث برانگیزترین مباحث در حوزه تحقیقات بازار است.

  • فرق آن‌ها چیست؟
  • چه موقع باید از هریک از آن‌ها استفاده کنیم؟
  • مزایا و معایب آن‌ها چیست؟

تحقیقات کیفی

تحقیقات کیفی شامل سوالاتی است که برای آشکار کردن بینش‌ها درباره تفکرات و عقاید مردم طراحی شده است و ماهیت اصلی آن غیر آماری بوده. این نوع تحقیق یافته‌هایی تولید می‌کند که پیش از آن مشخص نشده بوده است و به عبارتی پایان آن باز بوده و پاسخ‌دهندگان می‌توانند به یک سوال معین توصیف تشریحی ارائه دهند.

  • در دریافت مسائل ناشناخته، ارزیابی احساسات و کشف گرایش‌ها و حالات موثر هستند.
  • تعیین کمّی یا آنالیز آن پیچیده‌تر است.
  • کاربران می‌توانند هر گزینه‌ای که انتخاب کنند را پر کنند.

سوالات کیفی ملاحظات دیگری نیز دارند؛ به عنوان مثال کاربران موبایل ترجیح می‌دهند روی موبایل آهسته ضربه بزنند یا اسکرول کنند بجای اینکه تایپ کنند یا با انگشتان روی صفحه موبایل عکسی را بزرگنمایی کنند. در این موارد بارگذاری یک تصویر واضح برای درخواست پاسخ بهتر اهمیت زیادی دارد.

همچنین توجه داشته باشید که هنگام درخواست نظر نوشتاری ممکن است پاسخ طولانی‌ای دریافت نکنید، زیرا سوالات پایان باز به کاربر این امکان را می‌دهند که با پاسخ‌هایی غیرمرتبط، کوتاه و یا با اطلاعات ناکافی برای نتیجه‌گیری، نظرسنجی را به اتمام برساند.

تحقیقات بازار کیفی یا تحقیقات بازار کمّی qualitative market research vs quantitative market research

تحقیقات کمّی

تحقیق کمیتی تعداد دفعاتی که مخاطب به یک سوال پاسخ می‌دهد را اندازه می‌گیرد، گزینه‌های چند پاسخی معین را ارائه می‌دهد و یا مقیاس‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. این نوع تحقیق داده‌هایی قابل اندازه‌گیری را از یک جمعیت نمونه فراهم می‌کند که امکان آنالیز آماری را ایجاد نموده و می تواند منجر به نتایج کلی – بیشترین و کمترین تعداد پاسخ‌ها، میانگین و غیره- شود.

تحقیق کمّی، که در آن شرکت‌کننده پاسخی را از میان مجموعه معینی از پاسخ‌ها انتخاب می‌کند، می‌تواند توسط تحقیقات کیفی برای درک اینکه چرا پاسخ دهنده گزینه خاصی را انتخاب کرده است، پیگیری شود.

در یک نظرسنجی موبایلی چگونه سوالات تحقیقاتی درست طراحی کنیم؟

اگر در حال اجرای یک نظرسنجی موبایلی هستید، مزایایی مانند تعداد مخاطبانی که می‌توان به آن‌ها دست یافت، مقرون به صرفه بودن، و میزان پاسخ دهی وجود دارد، چرا که موبایل از دسترس‌پذیرترین وسایل کاربری است و همواره فرد آن را همراه خود دارد.

هنگامی که یک نظرسنجی موبایلی طراحی می‌کنید، باید در نظر بگیرید که پاسخ دهندگان پیش از اسکرول کردن، فضای صفحه نمایش محدودی دارند. بنابراین مخاطب را با گزینه‌های زیاد در یک سوال خسته نکنید.

شما باید تعداد سوالاتی که از شرکت کننده میپرسید را محدود کنید. بپرسیم از قبل سوالات مرتبط با سن و جنس را وارد می‌کند، بنابراین نیاز نخواهد بود که بیش از ۱۷ سوال بپرسید. فراتر از آن، در نظرسنجی‌های طولانی کاربران علاقه خود را از دست داده، و احتمالا به سرعت و با دقت کم نظرسنجی را به پایان رسانده یا آن را رها خواهند کرد.

درباره مخاطبان خود و نظرسنجی موبایلی که آن‌ها انجام خواهند داد فکر کنید؛ هرکاری می‌توانید انجام دهید تا پاسخ دادن به نظرسنجی را برای کاربر آسان‌تر کنید به نحوی که روند پاسخ دهی آنها دچار اختلال نشده یا توانایی آن‌ها برای پاسخ دهی درست و سریع، مختل نشود.

هنگامی که در طراحی نظرسنجی موبایلی تحقیقات کیفی را در برابر تحقیقات کمّی در نظر می‌گیرید، باید بدانید که پاسخ دادن به سوالات کمّی، آسان‌تر است چرا که سوالات راحت‌تر آنالیز می‌شود و تعداد سوالات کیفی باید محدود شود تا کاربران را صادق و متعهد نگه دارد.

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.