تحقیقات بازار ۱۰۱- جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها

  • ایجاد شده در تاریخ: ۲۹ آذر, ۱۳۹۸
  • توسط: ندا فهیم
تحقیقات بازار ۱۰۱- جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها

در این مقدمه بر مراحل اصلی تحقیقات بازار، چارچوب بندی سوال تحقیق به خواننده کمک می کند تا بفهمد که از کدام روش برای جمع آوری داده استفاده کند، چگونه داده ها را به بهترین نحو تحلیل کند، و چگونه یافته های تحقیقات بازار را ترکیب کرده و آنها را با مشتریان به اشتراک بگذارد.

مرحله سوم تحقیقات بازار – جمع آوری داده ها (اطلاعات) – مستلزم چندین تصمیم مهم است. یکی از اولین مواردی که در این مرحله باید در نظر گرفت، چگونگی برقراری ارتباط با شرکت کنندگان در تحقیقات است. زمانی پرسشنامه های نظرسنجی از طریق سیستم پستی به پاسخ دهندگان احتمالی ارسال می شد. همانگونه که ممکن است تصور کنید، میزان پاسخ دهی به نظرسنجی های ارسال شده در این روش بسیار کم، و این کار بسیار پر هزینه بود.

نظرسنجی های تلفنی نیز در ابتدا بسیار رایج بود، اما امروزه دستگاه های پیغام گیر تماس ها را گرفته یا مردم دارای کالری آیدی (Caller ID) هستند، که به آنها امکان می دهد تماس هایی را که نمیخواهند دریافت کنند، نادیده بگیرند. بنیاد Pew به گونه‌ای شگفت آور نظرسنجی های زیادی انجام می دهد که بسیاری از آنها، بخشی از مطالعات تحقیقاتی طولی یا بلند مدت هستند.

برخی از شرکت ها کارت تلفن های پیش پرداخت شده به مصرف کنندگان داده و از آنها می خواهند پیش از استفاده در یک نظرسنجی کوتاه شرکت کنند. اگر آن ها در این نظرسنجی شرکت کنند، میزان دقیقه های آزاد کارت تلفنشان افزایش می یابد.

برخی از شرکت هایی که از این روش نظرسنجی تلفنی استفاده می کنند عبارتند از کوکاکولا، NBC و آماکو.

روش های مصاحبه

مصاحبه عمیق

مصاحبه کردن یکی از انعطاف پذیرترین روش های جمع آوری اطلاعات شرکت کنندگان در تحقیقات است. یکی دیگر از مزایای مصاحبه شخصی با شرکت کنندگان در تحقیق، این است که زبان غیر کلامی، و همچنین دیگر ویژگی هایی که ممکن است به پروفایل مصرف کننده کمک کنند، را می توان مشاهده کرد. مصاحبه ها می توانند دو شکل اساسی داشته باشند:

  • مصاحبه برنامه ریزی شده
  • مصاحبه گذری

روشهای نمونه گیری دقیق می توانند در مصاحبه های برنامه ریزی شده مورد استفاده قرار بگیرند که می تواند به سودمندی مجموعه داده های مصاحبه کمک کند. علاوه بر این، جنبه رو در روی مصاحبه عمیق می تواند به تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه شونده منجر شود، بنابراین آموزش دادن مصاحبه کنندگان لزوما جزئی از یک پروژه مصاحبه عمیق است.

مصاحبه های گذری در مراکز خرید، گوشه های خیابان، و حتی در درب منازل مردم انجام می گیرد. با مصاحبه های گذری، نمونه گیری غیر احتمالی خواهد بود. به دلایل آشکار، مصاحبه های گذری باید مختصر و به جا بوده و به سوالات ناخوشایند نپردازند؛ در غیر این صورت، مصاحبه کننده شاهد ترک مصاحبه توسط مخاطب خواهد بود.

یک نسخه مصاحبه گذری زمانی انجام می گیرد که مردم به نظرسنجی خریدی که همان لحظه کرده‌اند، پاسخ دهند. دستورالعمل برای شرکت در نظرسنجی بر روی رسید فروشگاه چاپ شده و به طور کلی پاداش شرکت در نظرسنجی، یک آیتم رایگان یا شانسی برای ورود به یک قرعه‌کشی یا مسابقه است.

جمع آوری داده‌های آنلاین

در دنیای کنونی جمع آوری داده ها به صورت آنلاین به سرعت جایگزین دیگر روش های دسترسی به اطلاعات مصرف کننده شده است. نظرسنجی ها و رای گیری های کوتاه در سراسر وب وجود دارند. انجمن‌ها و چت روم‌ها ممکن است توسط کمپانی هایی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مصرف کنندگانی با مشارکت داوطلبانه هستند، حمایت شوند. کوکی ها و اطلاعات بازخورد کلیک ها، اطلاعاتی درباره انتخاب های مصرف کنندگان را مستقیماً به کامپیوترهای محققان بازار ارسال می کنند. گروه های کانونی را می توان به صورت آنلاین و با قابلیت ناشناس ماندن شرکت کنندگان برگزار کرد.

در واقع تحقیقات بازار در پلتفرم های دیجیتال در تبلیغات جای داده شده است.

اما هنوز هم افرادی وجود دارد که به طور منظم به اینترنت دسترسی ندارند. فراهم آوردن دسترسی به اینترنت برای افرادی که در خانه اتصالات اینترنت ندارند و یا از کار کردن با کامپیوتر یا شبکه ترس دارند، می تواند مفید باشد. اغلب نوآوری در روبرو شدن با یک نظرسنجی آنلاین تحقیقات بازار یا رای گیری ای که شبیه یک بازی به نظر رسیده و عمل می کند، به اندازه کافی برای تغییر کاربران تودار (کم حرف) اینترنت انگیزه ایجاد میکند.

خصوصیات جمع آوری داده

استراتژی های جمع آوری داده رابطه نزدیکی با نوع تحقیقاتی که در حال انجام است، دارند زیرا این روش‌ها بسیار قوی بوده و بنیان انعطاف پذیر فلسفی دارند. در زمینه ای مانند تحقیقات بازار (که به سرعت در حال تغییر است) این روش‌ها به سرعت قدیمی شده و تکنولوژی روش‌های جدیدتری را در دسترس قرار می دهد. تغییر و جابجایی به روندهای الکترونیکی تر، به معنای نظارت بهتر بر مشتریان به چند طریق مفید است. هنگامی که زیرساخت موجود باشد، جمع آوری داده های دیجیتال سریع و نسبتا بدون خطا بوده و اغلب برای مصرف کنندگان سرگرم کننده است. در حالی که جمع آوری داده ها هنوز به  صورت متمرکز انجام می گیرد، محققان بازار می توانند دردسر کدگذاری داده ها را با وارد کردن پاسخ ها به رایانه یا صفحه نمایش های لمسی از بین ببرند. چرا که کد گذاری آنی بوده و تحلیل داده‌ها سریع است.

صرف نظر از چگونگی جمع آوری داده ها، عنصر انسانی همیشه اهمیت دارد. ممکن است که دانش تخصصی محققان بازار در جریان تحقیقات به سمت و سوهای مختلفی تغییر مسیر دهد. به عنوان مثال، دانش کارشناسی یک محقق بازار در حوزه پیچیده شبیه سازی شبکه های بیزی (Bayesian Networks) و مدل سازی معادلات ساخت یافته (دو تکنیک که از طریق مدل سازی کامپیوتری انجام می شوند) بسیار مهم است. تحقیقات بازاری که به صورت هوشمندانه طراحی شده باشد، صرف نظر از پلتفرم، مستلزم برنامه ریزی است. ضرب المثل قدیمیِ «ورودی اشتباه، خروجی اشتباه» هنوز هم درست و صادق است.

منبع

دیدگاه‌ها

  1. […] مرحله ۳- داده ها یا اطلاعات را جمع آوری کنید […]

دیدگاه خود را بنویسید

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.