تحقیقات بازار چیست؟

تحقیقات بازار یا Market Research به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به جمع‌آوری داده و اطلاعات و تحلیل آن برای شناخت بازار هدف و مشتریان شما می‌پردازد. هدف از تحقیقات بازار، شناخت دقیق از علایق مشتریان، دیدگاه منطقی نسبت به رقبا و درک نیازهای بازار برای ارائه‌ی یک محصول مناسب است. درواقع اطلاعاتی که از مارکت ریسرچ جمع‌آوری می‌شوند به شما کمک می‌کنند که ببینید آیا برای محصول یا خدمات شما، مشتری در بازار وجود دارد یا خیر؟
این اطلاعات به کارآفرینان اجازه می‌دهد که برای کسب‌و‌کار خود تصمیمات عاقلانه‌ و سودآوری بگیرند. کلید موفقیت هر کسب‌و‌کار درک نیازمندی‌های مشتریان و ارائه‌ی خدمات برای رفع این نیازمندی‌هاست. تحقیقات بازار یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کسب‌و‌کار است و از ۳ فاز اصلی برنامه‌ریزی، جمع‌آوری داده و تحلیل داده تشکیل شده است.

نظرسنجی آنلاین نوعی از تحقیقات بازار در ایران

بیشتر از ۵ سال است که نظرسنجی‌های کاغذی قدیمی در پروژه‌های تحقیقات بازار، جای خود را به نظرسنجی‌های آنلاین داده اند. به طوری که امروزه ۴۵٪ از تحقیقات بازار دنیا با استفاده ازسرویس‌های آنلاین انجام می‌شود. در گذشته به دلیل ضریب نفوذ پایین اینترنت و فراگیر نبودن تلفن همراه هوشمند، سرویس آنلاین قابل تأمل نبود، اما با توسعه نسل ۳ و ۴ همراه و آمار استفاده ۲۲ میلیون نفری اینترنت همراه، این موضوع حل شده است. بپرسیم با الگوگیری از نمونه‌های اروپایی، برای اولین بار در ایران اجرا شد و به سرعت با فرهنگ و بازار ایران مطابقت پیدا کرد. در یک بخش از پلتفرم بپرسیم، کسب و کارها قرار دارند که نیازمند پاسخگویی به پرسش‌ها و دغدغه‌های تجاری خود هستند و در بخش دیگر، کاربران اپلیکیشن موبایل یا همان مصرف‌کنندگان قرار دارند که با پاسخ به هر پرسش، تشویقی از سوی سیستم دریافت می‌کنند. بپرسیم به طور کامل قابل استفاده در هر دستگاهی است.

تحقیقات بازار در کجا استفاده می‌شود؟

بازار سنجی
ارائه گزارش‌های مستند و علمی برای درک بهتر دیدگاه مصرف کنندگان و مشتریان در مورد محصولات و خدمات که باعث شناخت صحیح آن‌ها می‌شود.
شاخص برندها
بررسی جایگاه برندهای مختلف از نگاه مردم و ارائه نقاط ضعف و قوت آن‌ها؛ هر کسب و کاری تمایل دارد تا وضعیت خود و رقبایش را زیر نظر بگیرد تا با استفاده از نقاط ضعف و قوت خود و دیگران تصمیم گیری کند.

امکانات بپرسیم

طراحی پرسشنامه
سامانه نظرسنجی ساز امکان ایجاد انواع سوالات مختلف را به کسب و کارها می‌دهد.
هدف گذاری جامعه نمونه
به طور دقیق بر اساس اطلاعات مختلف می توان جامعه نمونه را هدف گذاری کرد و تعداد و زمان اجرای آن را محاسبه کرد.
لحظه ای
وضعیت هر پروژه، از مرحله طراحی پرسشنامه تا انتشار و گزارش آن به صورت لحظه‌ای در پنل بپرسیم قابل مشاهده است.
پشتیبانی
سوالات پرسشنامه قبل از انتشار برای رفع ایرادات بازنگری و در صورت نیاز اصلاح می‌گردند.
تایید هویت
کاربران بپرسیم با ایمیل و تلفن همراه تایید هویت می‌شوند تا نسبت به کیفیت نظرسنجی مطمئن باشیم.
راستی آزمایی
کلیه پاسخ‌ها بر اساس زمان و نحوه پاسخ‌دهی راستی آزمایی می‌شوند و پاسخ‌های اشتباه به طور خودکار حذف می‌شوند.
خروجی منعطف
اطلاعات جمع آوری شده از نظرسنجی‌های آنلاین به صورت سطری و ستونی خروجی گرفته می‌شوند.
سریع
استفاده از چند پلتفرم مختلف در اجرای نظرسنجی باعث شده تا در سریعترین حالت پاسخ‌ها را گردآوری نماییم.

بپرسیم در یک نگاه

بپرسیم اولین پلتفرم نظرسنجی آنلاین برپایه وبسایت و اپلیکیشن است که با ارائه خدمات متنوع مبتنی بر نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و هزینه پایین‌تر نتایج مورد نیاز خود را در زمینه تحقیقات بازار به دست آورده و با استفاده از اطلاعات حاصله برای درک بهتر جامعه به جهت راه اندازی یا گسترش تجارت و شناخت آسیب های محصول، از متضرر شدن کسب و کار جلوگیری کرده و بر در آمد خود بیافزایید.

خبرنامه بپرسیم

ما هم مثل شما از هرزنامه بیزاریم، به همین دلیل فقط مطالب مفید و اطلاعیه‌هایی در مورد جشنواره‌ها را برای شما ارسال خواهیم کرد.